2022-12-01

fqzz

Çiçekler

Sardunum büyüyorsa ne yapmalı

Sardunya yabancı bir ortanca. Çiçeklenme çok güzel ve birçok insan hoşuna gidiyor. Bununla birlikte, üreme sürecinde bitkinin uzunluğu gibi bazı sorunlar var. Ne yapmalıyım?

Aşırı sardunya su gübresi, uzun bitkilere yol açacak çok fazla uzun su gübresine yol açar ve sardunya bir istisna değildir.

Sardunum sulandığında, çok fazla sulama olduğunda, bitkiler güçlenecek ve delirecek. Bu öğrenci. Buna ek olarak, çok fazla sulama veya yağmur tencerede durgun suya neden olur, bu da elverişsizdir.

Sardunumların aşırı döllenmesi, gübrenin ana uzunluğu esas olarak, bitki için çok fazla besin sağlayan, kuvvetli bir şekilde büyüyen ve uzun görünen aşırı azot gübresinden kaynaklanmaktadır.

Saranyumun sulama ve döllenme sırasında uygun bir miktara ihtiyacı olduğu görülebilir. Sulama sırasında tencereyi ıslak tutun. Döllenme için azot gübresi uygulamayın. Çeşitli büyüme elemanları iyi büyüyecek ve dengelidir. iyi çiçek aç.

Yetersiz kiriş ışığı, özellikle iç veya kışta kısa bir güneş ışığı süresi ile mevsimlerde meydana gelen mevsimlerde yetersiz uzun ışıkla sonuçlanır. Işık yetersizse, sardunya bitkileri hızlı bir şekilde büyüyecektir, ancak çiçeklenmeyi etkileyecektir.

Bu nedenle, iç mekanda üreme sırasında, yeterli ışıkla yerlere koymanız gerekir ve ayrıca kışın yeterli ışığın korunmasına da dikkat etmelisiniz.

Sardunumun uygunsuz sıcaklığı, üreme yetiştirildiğinde sıcaklıktaki değişikliklere dikkat etmesine neden olur. Sardunum sıcaklıktaki değişikliklere daha duyarlıdır. Çiçeklenme ve büyümeyi etkiler.

Kışın sıcaklık nispeten düşüktür. İç mekanda yetiştirilen bazı sardunyalar yüksek sıcaklık aralığında kalabilir. Genellikle, sıcaklık 20 ° C’den yüksek olduğunda, dallar ve yapraklar büyüyecektir. Kışın doğru sıcaklığı koruyun. Kışın sıcaklığı çok yüksek olmamalı, ancak 0 ° C’den düşük olmamalı en iyisidir.