2022-08-14

fqzz

Çiçekler

Su zambaklarında çiçek nasıl yetiştirilir

1. Çiçek dallarını kesin: Güçlü ve kalın su zambak dallarını makasla kesin. 2. Su Vazısı: Uygun boyutta ve orta uzunlukta vazolar hazırlayın. Su kalitesi, statikten sonra nehir suyu, havuz suyu, yağmur suyu ve musluk suyundan seçilebilir. 3. Şişeye çiçek sokulması: Vazoya uygun miktarda su enjekte edin, su zambak dallarını sulayın ve sonra çiçek dalını suya sokun. 4. Yönetim ve Bakım: Su bakımı sırasında suyu düzenli olarak değiştirin ve parlak bir konumda tutun.

1. Su zambaklarının çiçek dallarını kesin ve çiçek dallarını çiçek aranjmanı için kesin. Sağlam ve sert bir su zambak dalı seçebilir, çiçek dallarındaki tomurcukları tutabilir ve dezenfekte makasla kesebilirsiniz.

2. Suyun vazo vazo çiçek şişesi için hazırlanır. Vazonun uzunluğunun ılımlı olması gerekir. Vazo ince olanı seçebilir ve Vazoyu önceden temizleyin. Su kalitesi nehir suyu, gölet suyu, yağmur suyundan seçilebilir ve evinizdeki ortak musluk suyunu da kullanabilirsiniz, ancak musluk suyunu önceden almanız ve ardından kloru çıkarmak için yaklaşık iki gün boyunca yerleşmeniz gerekir. suda gaz.

3. Şişeyi vazoya koyun. Vazonun üçte ikiiyle doldurulmayın. Su zambak dalları tersine çevrilir ve su lotus sapları çiçekler çiçek dallarıyla doldurulana kadar sulanır. Su zambaklarını suya yerleştirin ve kabuğun yeşil yapraklarını soyun. Su zambaklarının patlaması kolaydır. Vazoda yetiştirmeyi seçerseniz, çok fazla koymayın, iyi su zambaklarının yeterli su ve besin emmesini sağlayabilecek birkaç kontrol miktarı koyabilirsiniz. Güzel bir durum göstermek için su zambaklarını yerleştirin.

4. Su bakımı sırasında suyu düzenli olarak değiştirmek için suyu yönetin, suyu temiz ve hijyenik tutmak için suyun her haftasında bir değiştirmek en iyisidir. Su zambaklarının parlak bir konumda yükseltilmesi gerekir. Güneşte, su zambaklarının besinleri emmesine ve daha iyi büyümeyi ve daha iyi çiçeklenmeyi teşvik etmesine yardımcı olmak için fotosentez yapılabilir.